مجله وردیج

خرید کفش ورزشی زنانه : 7 کفش‌ دویدن برتر زنانه توصیه شده توسط مربیان

خرید کفش ورزشی زنانه

انتخاب و خرید کفش ورزشی زنانه مخصوص دویدن

هیچ چیز مانند یک دویدن طولانی در یک روز گرم سخت نیست. اما انتخاب کفش‌های دویدن که با سطح مهارت شما، سبک زندگی و البته پاهایتان هماهنگ باشند، آن را مثل یک پیاده‌ روی در پارک ساده می کند. “تعداد زیادی از کفش‌های دویدن که در دسترس هستند، می‌تواند شگفت‌انگیز باشند، بنابراین برای جلوگیری از احساس ابهام، بهتر است گزینه‌های خود را به دقت محدود کنید.” راه اول: تمرکز بر کفش‌های دویدن زنانه. تفاوت‌ها بین کفش‌های دویدن مردانه و طراحی‌های زنانه، صرفاً مربوط به زیبایی نیست.

“طراحان کفش در حال یادگیری هستند که پاهای زنان همانند نسخه کوچکتری از پاهای مردان نیستند”، به نقل از آمی دورکی، مربی دویدن مستقر در ایالت ایندیانا. “زنان تمایل دارند که پاهای مثلثی‌شکلی داشته باشند، با یک پهنای جلوپاشنه بیشتر و یک قلاب پاشنه باریک‌ تر، با وزنی که بیشتر به سمت جلوی بدن آنها توزیع شده باشد.” انتخاب یک کفش دویدن خاص زنانه، که از خرید یک کفش بسیار تنگ در جلو و بسیار آزاد در عقب جلوگیری می‌کند.

برای کسانی که به تازگی شروع به دویدن کرده‌اند یا در نظر دارند برند کفش خود را تغییر دهند، تجزیه و تحلیل قدم گذاشتن نیز یک حرکت هوشمندانه است.

چگونه در هنگام خرید کفش ورزشی زنانه بهترین کفش‌های دویدن برای زنان را انتخاب کنیم؟

مهم ترین نکات خرید کفش ورزشی زنانه

پیش از اینکه به خیابان بروید، دورکی، سرمربی Running With Life!، پیشنهاد می‌کند که بر روی تردمیل بدوید تا یک تجزیه و تحلیل قدم گذاشتن انجام دهید که می‌تواند به تعیین میزان پروناسیون شما یعنی چگونگی چرخش پاهای شما هنگام راه رفتن یا دویدن کمک کند. “پروناتور زیاد اتفاق می‌افتد زمانی که پا شما خیلی زیاد به داخل چرخش می‌کند، در حالی که زیرپروناتور یا سوپیناتور زمانی اتفاق می‌افتد که پا شما به اندازه کافی به داخل چرخش نمی‌کند”، او توضیح می‌دهد.

این تست که در اکثر فروشگاه‌های تخصصی دویدن انجام می‌شود، همچنین می‌تواند “مشخص کند که آیا شما بر روی پاشنه پاهایتان نشسته‌اید یا آیا شما یک فرد میان پا ، یک جلو پاشنه یا یک افراد نوک‌ پا هستید”، توضیحات دکتر رامی هاشیش، متخصص آسیب شناسی عملکرد بدن و دکتری فیزیوتراپی را نشان می‌دهد.

وقتی که کفش مناسب را با سبک دویدن خود هماهنگ می‌کنید، می‌تواند به “تعادل کاری که عضلات و مفاصل شما باید با هر قدم برای استقرار گام دویدنتان انجام دهند” کمک کند،

عوامل دیگری که باید قبل از شروع به دویدن در نظر گرفته شود

در کجا می دوید و هر چند وقت یکبار

کفش زنانه دویدن
کفش زنانه دویدن


همانند کفش‌های تنیس زنان، زیر پاهاتان اهمیت دارد هنگام یافتن کفش‌های دویدن مناسب. دوورکی تأکید دارد که باید در نظر بگیرید که کجا بیشتر می دوید. “اگر شما در مسیرهای جنگلی می دوید، کف کفش شما باید دارای استحکام و چرک‌ گیر بیشتر باشد تا با محیطی که در آن می دوید مقابله کند – در مقابل، یک دویدنده تردمیل ممکن است بخواهد یک کفش صاف و راحت را بپوشد که نوار تردمیل را خراب نکند.”

اینکه چطور می دوید هم بسیار مهم است


برای مثال، یک دونده عادی که ممکن است “کفش را برای تمرینات متقابل یا حتی برای دیدارهای اجتماعی استفاده کند، ممکن است نیاز به یک کفش کمتر خاص یا فنی داشته باشد تا یک دونده ماراتن که از آنها برای صدها مایل دویدن روزانه استفاده می‌کند.

چه میزان بالشتک مد نظر شماست

خرید کفش ورزشی زنانه با بالشتک عالی


این به ترجیحات شما بستگی دارد، به همین دلیل بهتر است برندها و حتی اندازه‌های مختلف را امتحان کنید که ممکن است از برند به برند کمی متفاوت باشد، “بالشتک کفش ضخیم‌ تر و نرمی زیر پا است، و همچنین سفتی فوم” دوورکی توضیح می‌دهد. “بعضی دوندگان احساس می‌کنند با ساختار زیرپا سفت تر راحت‌تر هستند و فکر می‌کنند که کفش‌های با بالشتک بیشتر کمترین فشار روی مفصل را در هر دویدن دارند. برخی از افراد از حس لطافت و نرمی کفش‌های بیشتر لذت می‌برند و فکر می‌کنند که کفش‌هایی با بالشتک بیشتر به مفاصلشان آسیب می‌زنند..”

میزان پاشنه کفش شما چقدر است

تفاوت ارتفاع بین پاشنه کفش و قسمت جلویی (heel drop) می‌تواند در ایجاد یک تجربه دویدن راحت مؤثر باشد. دوورکی توضیح می‌دهد: “یک تفاوت پاشنه کم (تفاوت 6 میلی‌متر یا کمتر) برای دوندگانی که بر روی وسط یا جلوی پا می دوند بهتر است”، “و یک پاشنه که 7 میلی‌متر یا بالاتر است، برای دوندگانی که معمولاً با پاشنه می دوند، بهتر است.”

برترین انتخاب های ما برای خرید کفش ورزشی زنانه

  بهترین کفش ها برای دویدن در جاده : Nike Air Zoom Pegasus

  خرید کفش ورزشی زنانه نایک

  مربی دویدن دوورکی این کفش را به عنوان یک کفش معمولی برای دویدن در جاده توصیه می‌کند که از جنبه‌های راحتی و استفاده روزانه برخوردار است. این کفش با فوم React سبک و پرانه هوا در قسمت جلو و پشت کفش طراحی شده است.

  بهترین کفش‌ ها برای استقرار در دویدن برای زنان: Saucony Tempus

  با تاکید بر استقرار این برند، هاشیش، بنیان‌گذار National Biomechanics Institute، می‌گوید که Tempus یک انتخاب هوشمندانه برای کسانی است که به دنبال ساختار اضافی هستند یا با مشکلات مثل التهاب پاشنه روبرو هستند. کنتور میان‌سطح زیرپا و چهارچرخه منحنی ارائه‌ای ایده‌آل ارائه می‌دهند، در حالی که فوم فوق سبک کفی به اندازه‌ای بازگشت دارد که حداکثر بازدهی انرژی را برای شما ایجاد می‌کند.

  بهترین کفش‌ ها برای پشتیبانی در دویدن زنان : Adidas Ultra Boost

  پشتیبانی اضافی در داخل زیره این کفش‌ها به پیشگیری از انحراف پا به سمت داخل کمک می‌کند،. و اگر این مقدار کافی نیست تا احساس خوبی به شما ببخشد، بالای کفش از نخ با کارایی بالا ساخته شده است که از پسماندهای پلاستیکی بازطراحی شده و از پلی‌استر بازیافتی تهیه شده است.

  بهترین کفش‌ ها برای دویدن ماراتن زنان: Skechers GO RUN Razor 4

  طراحی “بسیار سبک و تنفس‌پذیر” این کفش با کف نرم انتخاب اصلی دوورکی برای آماده‌سازی ماراتن است. یک کفی که قابل جابجاییست و برای سازگاری با پاهای شما و جذب شوک طراحی شده است، در حالی که سطح نرم‌ کف از پاسخگویی بالایی برخوردار است. دوورکی همچنین از کفش هایی که یک گام راحت را فراهم می‌کند، استقبال می‌کند. همچنین این کفش ها به اندازه کافی سبک هستند که اگر تمایل به گسترش جغرافیایی دایره تمرینات خود دارید، ساک سفر شما را سنگین نخواهند کرد.

  بهترین کفش برای دویدن در مسیر برای زنان: Salomon S/Lab Cross 2

  خرید کفش ورزشی زنانه سالامون

  اگر قصد دارید از رودخانه و از جنگل عبور کنید، بهترین انتخاب این است که به این شرکت با “تاریخچه طولانی در تولید تجهیزات با کیفیت برای فعالیت‌های خارج از خانه” مراجعه کنید،دورکی نقل می‌کند. این گزینه یونی‌سکس با ساختار تنفس‌پذیر و هندسه خلبانی نوآورانه طراحی شده است تا با مواد، سنگ‌های رودخانه و دیگر محیط‌های سخت مقابله کند. و همچنین، دورکی می‌گوید که با یک گتر مچ پا همراه هستند تا به استحکام کمک کرده و ورود ذرات به داخل را جلوگیری کنند.

  بهترین کفش برای دویدن برای زنان با پای صاف: Hoka Arahi 6

  این کفش‌ها تأییدیه دوورکی و ونس را دریافت کردند، این مدل با یک وزن 7.6 اونسی، “Hoka Arahi 6 می‌تواند یک انتخاب خوب برای دویدن برای دوندگان با پاهای صاف باشد”،دوورکی می‌گوید. “این مدل سبک و با داشتن کفی نرم و استقرار عالی عمل می کند همچنین اضافه می‌کند.” هر چند Hoka یکی از نام‌های جدیدتر در لیست کفش‌های است (هوکا در سال 2009 راه‌اندازی شد)، اما تعهد آن‌ها به کیفیت و طراحی باعث شده است که در لیست برندهای برتر کفش‌های دویدن ما قرار گیرند.

  بهترین کفش برای زنان با پاهای وسیع: Altra Women’s Provision 7

  دوورکی این برند را “برای زنان با پاهای وسیع به دلیل فضای اضافی در جلوی کفش” توصیه می‌کند. Provision 7 همچنین به دلیل توانایی ارائه همزمان کفی‌گذاری با فوم میان‌سطح Altra EGO™ و پشتیبانی (تکنولوژی فوت‌پد در زیره خارجی حرکت طبیعی را تشویق می‌کند) بدون احساس حجم به عنوان بهترین کفش دویدن این افراد محسوب می‌شود،.

  سوالات متداول در مورد خرید کفش ورزشی زنانه مخصوص دویدن

  آیا ASICS بهتر از Nike هستند؟
  متخصصان ما موافقند که این مسئله کاملاً ذهنی است. هاشیش توجه می‌کند که یک دونده ممکن است یک کفش با امتیاز بالا را خریداری کند “و از آن خیلی راضی نباشد چون برای یک نوع دونده متفاوت است. بنابراین واقعاً به شخص شما بستگی دارد.” یا همانطور که دوورکی می‌گوید، در حالی که بسیاری از برندها “کفش‌های عالی می‌سازند، ممکن است یک برند وجود داشته باشد که کفش بهتری برای نیازها و اهداف خاص شما بسازد.”

  آیا استفاده از کفش ورزشی برای دویدن مناسب است؟
  هاشیش می‌گوید: “ممکن است مناسب باشد،” اما “به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.” در حالی که برخی ممکن است با آن برخورد کنند، وی توجه می‌کند که “اگر واقعاً قصد دارید دویدن را جدی بگیرید و به طور منظم بدوید، این بهترین ایده نیست.”

  آیا نوع کفش دویدن مهم است؟
  در هنگاه خرید کفش ورزشی زنانه نوع کفش بسیار مهم است . ونس توضیح می‌دهد: “نوع کفش دویدن آنقدر اهمیت دارد که حمایتی برای سلامتی و ایمنی شما خواهد بود.” او به این نکته توجه دارد که باید از چندین آسیب پا جلوگیری کند، از جمله “شکستگی‌ها، شکستگی‌های تنشی و یک از عمل جراحی .” او توضیح می‌دهد که برای مدت طولانی، با درد زیادی پس از دویدن و فشار افزایش یافته در جاهایی که پایش شکسته بود، مواجه بود. اما یکبار که کفش مناسب برای او پیدا شد، “تفاوت عظیمی حس کرد.”

  چگونه کفش دویدن مناسب را برایخود انتخاب کنم؟

  همانطور که خرید یک کفش ورزشی زنانه برای شخصی ممکن است کاملاً عالی باشد، اما ممکن است برای شما عالی نباشد، کفش دویدن ایده‌آل بسیار ذهنی است. هاشیش، توضیح می‌دهد: “واقعاً برخی از ویژگی‌ها مهم هستند و می‌خواهید دیدگاه‌های ویژه و منحصر به فرد خود را داشته باشید و هدف‌ها و وضعیت سلامتی خود را داشته باشید.” “بنابراین، ساده‌ترین راه برای دریافت یک پاسخ معتبر برای جلوگیری از آسیب و به حداکثر رساندن عملکرد شما این است که به تجزیه و تحلیل دویدن خود بروید. و سپس یک درک کامل از خودتان پیدا کنید و می‌توانید از آنجا شروع کنید.”

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *