زیبایی, زیبایی و سلامت

بهترین آبرسان مو 14 شامپو برای جلوگیری از وز شدن و خشکی مو

Best Shampoo 79810

14 بهترین آبرسان مو برای موهای خشک و وز و خصوصیات آن

هنگام مواجهه با موهای وز، ضروری است که به ریشه مشکل پی ببرید. اغلب اوقات، موخوره نتیجه استفاده از ابزارهای حرارتی، استفاده از براق کننده بر روی مو و دیگر موارد است. در سایر مورد ها، شرایط ناخواسته می تواند توسط عواملی مانند قرار گرفتن در معرض رطوبت و اشعه ماوراء بنفش ایجاد شود که به سادگی خارج از کنترل ما هستند. اگرچه جلوگیری از موخوره تقریبا غیرممکن است، اما قابل کنترل است، و یکی از بهترین راه‌ها برای انجام این کار، استفاده شامپوهای آبرسان مو است که مخصوص مبارزه با موخوره طراحی شده است، در ادامه این پست از مجله وردیج ما بهترین شامپو های آب رسان که وجود دارد معرفی خواهیم کرد.

بهترین آبرسان مو برای موهای وز معمولاً فاقد سولفات هستند و حاوی مواد مرطوب‌کننده مانند روغن‌ها و گلیسیرین هستند تا به آرامی موها را تمیز کرده و رطوبت را حفظ کنند. در حالی که به دنبال بهترین شامپوهای ضد موخوره هستید، باید به لیست مواد تشکیل دهنده دقت کنید تا مطمئن شوید که موهایتان را با مواد مغذی آبرسانی تغذیه می کنید.

1. شامپو Eva NYC Mane Magic 10-in-1

بهترین آبرسان مو برای همه انواع مو

بهترین آبرسان مو

مزایا

 • خاصیت فوق العاده آبرسانی به تارهای مو می دهد

معایب

 • برخی از داوران آرزو می کنند که بطری بزرگتر باشد

توضیحات:

اگر فکر می کنید موهایتان قابل ترمیم نیست، وقت آن است که به این شامپوی Eva NYC روی بیاورید. ظاهر شکستگی را کاهش می دهد، تارهای موشما را کاملا تمیز می کند و رطوبت را به موهای بیش از حد فرآوری شده باز می گرداند.

امتیاز ستاره Eva NYC : 4.7/5

یکی از منتقدین Eva NYC می گوید : “شامپوی شگفت انگیزی ست که بوی بسیار خوبی دارد. موها را فوق العاده نرم، بدون موخوره و براق و قابل کنترل می کند. این را برای موهای وز به شدت توصیه می کنیم.

نوع مو: وز، خشک

بدون سولفات: بله

2. شامپو MATRIX Total Results Mega Sleek

بهترین آبرسان مو برای موهای نامنظم

بهترین آبرسان مو برای موهای نامنظم

مزایا

 • موهای وز شده را نرم و هیدراته می کند

معایب

 • ممکن است برای انواع مو بسیار سنگین باشد

توضیحات:

برای موهایی که مشکلات زیادی دارند، این شامپو به آنها کمک می کند. به طور خلاصه این محصول با کره پر شده است که به آرام کردن موخوره کمک می کند و در عین حال به موهای شما رطوبت دلخواه را می دهد.

امتیاز در آمازون : 4.6/5

یکی از منتقدان آمازون می گوید: «محصول عالی. من موهای خیلی زبری دارم که با شستن آنها گره می خورند. این نرم کننده موهای من را نسبت به سایر نرم کننده ها که گره می زنند، بهتر و براق تر می کند.

نوع مو: وز، خشک

بدون سولفات: خیر

3. شامپو OGX Deeply Restoring + Pracaxi Recovery Oil AntiFrizz

بهترین آبرسان مو برای بودجه های مختلف.

بهترین آبرسان مو برای بودجه های مختلف.

مزایا

 • نسبت به سایز بسیار مقرون به صرفه

معایب

 • می تواند بر روی پوست سر تجمع ایجاد کند

توضیحات:

مقابله با موخوره نباید باعث شکستن بانک شود. این شامپو کم هزینه است اما چیزی را قربانی نمی کند. این محصول با کره ها و روغن های آبرسان برای درمان موخوره و دادن کمی TLC اضافی به رشته های شما بسته بندی شده است.

امتیاز ستاره آمازون : 4.4/5

یکی از منتقدان آمازون می گوید: “یک راه سریع و آسان برای افزایش رطوبت!”

نوع مو: خشک

بدون سولفات: بله

4. شامپو Kérastase Discipline Sulfate Free Smoothing

مناسب و بهترین آبرسان مو برای موهایی که به علت کمبود تغذیه یا عدم دریافت کافی عناصر غذایی، در وضعیت خوبی قرار ندارند.

مناسب و بهترین آبرسان مو برای موهایی که به علت کمبود تغذیه یا عدم دریافت کافی عناصر غذایی، در وضعیت خوبی قرار ندارند.

مزایا

 • به موهای کدر درخشندگی می بخشد

معایب

 • گران

توضیحات:

موهای شما مانند هر قسمت دیگری از بدن شماست—اگر مواد مغذی مورد نیاز را به آن ها ندهید، دردسرساز خواهند شد. این شامپو موهای خشک و وز را احیا و تغذیه می کند تا به بهترین شکل خود ادامه دهند.

امتیاز ستاره Sephora: 4.3/5

یکی از منتقدان Sephora می‌گوید: «من تقریباً با اولین بطری این شامپو تمام شده‌ام و عاشق کارهایی هستم که این شامپو با موهایم کرده است! من موهای پرپشت و مجعدی دارم که خشک، شکننده و وز بودند. این شامپو موهای من را به فرهای نرم، ابریشمی و درخشان تبدیل کرد. به طور جدی، موهای من هرگز به دلیل خشک کردن هوا اینقدر براق نبوده است. من برندهای بسیار زیادی از شامپوها را امتحان کرده‌ام و هیچ‌کدام مانند این شامپو عمل نکرده‌اند. کمی زمان برد. تحول یک شبه نبود. تقریباً در نیمه راه بطری زمانی است که من واقعاً متوجه تفاوت شدم. اگر روی حصار هستید، آن را امتحان کنید.»

نوع مو: همه

بدون سولفات: بله

5. شامپو John Frieda Frizz Ease Beyond Smooth Frizz-Immunity

بهترین آبرسان مو برای محیط های مرطوب

بهترین آبرسان مو برای محیط های مرطوب

مزایا

 • به پیشگیری و مبارزه با موخوره کمک می کند

معایب

 • می تواند در موها تجمع ایجاد کند

توضیحات:

اگر در مکانی مرطوب زندگی می کنید، می دانید که مبارزه با موخوره عملا یک سبک زندگی است. این شامپو حاوی روغن نارگیل است که نه تنها بوی خوشی دارد، بلکه موخوره را کاهش داده و از موهای شما در برابر رطوبت محافظت می کند.

امتیاز ستاره مزون : 4.5/5

یکی از منتقدان آمازون می گوید: “من متوجه شده ام که موهایم بهتر است. من زیاد از نرم کننده برای موهایم استفاده نمی کنم. موهای من وز بسیار کمتری دارد و در آب و هوای بسیار مرطوب زندگی می کنم. من به چندین نفر گفته ام که چقدر این محصول را دوست دارم.»

نوع مو: وز

بدون سولفات: بله

6. شامپو K18 Biomimetic Hairscience PEPTIDE PREP™ pH Maintenance

برای جلوگیری از شکستگی موها یا کاهش شکستگی آنها بهترین آبرسان مو است.

برای جلوگیری از شکستگی موها یا کاهش شکستگی آنها بهترین آبرسان مو است.

مزایا

 • با حذف روغن های اضافی حجم می دهد

معایب

 • گران قیمت

توضیحات:

ممکن است متوجه نباشید، اما یک شامپوی ساده می تواند موهای ضعیف و آسیب دیده را تشدید کند. این شامپو با در نظر گرفتن رشته های شکننده ساخته شده است، به همین دلیل ملایم و مملو از پپتیدهای آبرسان برای تقویت موهای تحت استرس است.

امتیاز ستاره Sephora : 4.6/5

یک منتقد Sephora می‌گوید: «من اهل نقدنویسی نیستم، اما این شامپو عالی است. من هرگز شامپویی پیدا نکردم که موهایم را تا این حد سبک کند. من موهای ظریف رنگ شده دارم و این شامپو موهایم را حجیم می کند، احساس سبکی و هوای بیشتری به من می دهد. من الان حدود 3 هفته است که روزانه از آن استفاده می کنم و همین نتیجه را دارد.»

نوع مو: شکننده

بدون سولفات: بله

7. شامپو Olaplex No.4 Bond Maintenance

برای موهایی که مثل رنگ‌ مو و مواد شیمیایی دیگر را تحمل کرده‌اند، بهترین آبرسان مو است.

برای موهایی که مثل رنگ‌ مو و مواد شیمیایی دیگر را تحمل کرده‌اند، بهترین آبرسان مو است.

مزایا

 • موهای آسیب دیده را تقویت می کند

معایب

 • باید با شامپوی سم زدا جایگزین شود

توضیحات:

پس از سفید کردن یا رنگ کردن، موهای شما ضعیف و مستعد شکستن و موخوره می شوند. این شامپو برای ترمیم و معکوس کردن آسیب عمل می کند و به موهای قوی تر و صاف تر می انجامد.

امتیاز ستاره آمازون : 4.6/5

یکی از منتقدان آمازون می گوید: “من این محصول را دوست دارم. این محصول واقعاً با هیاهوها سازگار است. Olaplex بافت موهای وز شده من را با یک بار استفاده تغییر داده و بهبود می بخشد و هر بار که از آن استفاده می کنم بهتر می شود. من خاکستری زیادی دارم. موهای من وز است و من مرتباً رنگ می‌کنم. اولاپلکس موهایم را زنده کرده است! بدن بسیار بیشتری دارد، براق و قوی است و وز کمتری دارد.”

نوع مو: آسیب دیده

بدون سولفات: بله

8. شامپو Redken Frizz Dismiss Sulfate-Free بهترین آبرسان مو

بهترین یک شامپو بدون سولفات (سولفات‌ها مواد شیمیایی هستند که در برخی از محصولات مراقبت از مو، شامپو و محصولات آرایشی یافت می‌شوند و ممکن است برخی افراد به دلیل حساسیت به این مواد یا موارد دیگر ترجیح دهند از محصولات بدون سولفات استفاده کنند).

شامپو بدون سولفات

مزایا

 • برای موهای صاف، موج دار یا مجعد موثر است

معایب

 • برای موهای خیلی خشک می تواند احساس کنده شدن داشته باشد

توضیحات:

ممکن است بدانید که سولفات ها گاهی اوقات می توانند موهای ظریف را از بین ببرند و باعث وز شدن بیش از حد آنها شوند. این شامپوی بدون سولفات به طرز ماهرانه‌ای رسوبات را بدون آب‌گیری رشته‌ها از بین می‌برد و در عین حال موخوره را آرام می‌کند.

امتیاز ستاره اولتا : 4.1/5

یکی از منتقدان Ulta می‌گوید: «خواندن ستایش این آهنگ احتمالاً چیزی است که صادقانه باید برای من پول پرداخت. من سعی کرده‌ام محصول بهتری برای موهایم پیدا کنم، اما یک هک ارزان‌تر یا یک هک گران‌تر وجود ندارد که بتواند کاری را که وز کردن موی ردکن می‌تواند برای موهای من انجام دهد، انجام دهد.

نوع مو: وز

بدون سولفات: بله

9. شامپو Bumble and bumble Hairdresser’s Invisible Oil

بهترین آبرسان مو برای موهای نازک

بهترین آبرسان مو برای موهای نازک

مزایا

 • انواع موهای نازک انجام شده را وزن نمی کند

معایب

 • برای موهای خیلی خشک می تواند احساس کنده شدن داشته باشد

توضیحات:

این شامپو حاوی روغن سبکی است که موهای خشک و وز را بدون سنگین کردن آن ها مرطوب می کند. همچنین موها را در برابر شکستگی تقویت می کند تا رشد را تقویت کند و از موخوره بیشتر جلوگیری کند.

امتیاز ستاره اولتا: 4.3/5

یکی از منتقدان Ulta می‌گوید: «پس از استفاده از این شامپو موهای من بسیار قوی و سالم است. از مشکل موهای خیلی خشک من مراقبت می کند.»

نوع مو: خشک

بدون سولفات: بله

10. شامپو FEKKAI Brilliant Gloss

برای موهای کدر، افزایش درخشندگی و حیویت موهایی که کم درخشندگی دارند یا به نظر خسته آمده‌اند، بهترین انتخاب محسوب می‌شود.

شامپو موهای کدر

مزایا

 • به موهای کدر درخشندگی می بخشد

معایب

 • می تواند موهای نازک را چرب یا سنگین کند

توضیحات:

شامپو برلیانت گلاس فکای پادزهری است که موهای شما به آن نیاز دارند، اگر خواهان ظاهری صاف و براق هستید که فقط آبرسانی می تواند ایجاد کند. این محصول حاوی روغن زیتون و روغن گلابی خاردار است که باعث تغذیه، محافظت و رفع موخوره می شود.

امتیاز ستاره اولتا : 3.7/5

یکی از منتقدان Ulta می‌گوید: «من هرگز شامپویی نخورده‌ام که واقعاً به موهایم مانند شامپو Fekkai درخشندگی بدهد. چیز زیادی لازم نیست و بوی خوبی هم می دهد!»

نوع مو: وز

بدون سولفات: بله

11. شامپو Christophe Robin Regenerating Shampoo With Prickly Pear Oil

بهترین آبرسان مو برای موهای به شدت آسیب دیده از حرارت، برای موهایی که به شدت به دلیل استفاده از حرارت (مثل حرارت از اتو، سشوار یا دیگر ابزارهای حرارتی) آسیب دیده‌اند، مناسب است. به موهای آسیب دیده از حرارت کمک می کند و بهبود و بازسازی آنها را تسریع می‌دهند.

بهترین آبرسان مو برای موهای به شدت آسیب دیده از حرارت

مزایا

 • برای موهای آسیب دیده گرما خوب عمل می کند

معایب

 • حاوی سولفات

توضیحات:

شامپوی مغذی کریستف رابین حاوی روغن گلابی خاردار است که به طور فعال تارهای مو را جوان می کند. پس از استفاده از این محصول، متوجه خواهید شد که موهای شما قوی تر می شود، بنابراین برای کسانی که با موهای آسیب دیده از گرما دست و پنجه نرم می کنند بسیار مفید است.

امتیاز ستاره آمازون : 4.2/5

یکی از منتقدان آمازون می‌گوید: «این شامپو به آنچه که می‌گوید عمل می‌کند، پایبند است! به موهای شما حس و ظاهر عالی می دهد.»

نوع مو: آسیب دیده حرارت

بدون سولفات: خیر

12. شامپو Rizos Curls Hydrating

بهترین آبرسان مو برای افرادی که موهای فر دارند .

بهترین آبرسان مو برای افرادی که موهای فر دارند .

مزایا

 • موها را صاف نمی کند

معایب

 • می تواند انواع موهای چرب را احساس چربی کند

توضیحات:

موهای مجعد به طور طبیعی خشک‌تر از سایر انواع مو هستند، و اگر تعریف شده باشد، فرهای بدون وز همان چیزی است که می‌خواهید، دوز آبرسانی اضافی لازم است. این محصول از کره شی و روغن مورینگا برای آبرسانی به موها استفاده می کند و در عین حال هرگونه رسوب روی پوست سر را از بین می برد.

امتیاز ستاره اولتا : 4.6/5

یکی از منتقدین Ulta می گوید : «این محصول را دوست دارم! من اندازه آزمایشی را خریدم تا بتوانم آن را امتحان کنم. من موهای بلند و فرفری بلوند دارم. من از اینکه موهایم با فرهای عالی چقدر سالم به نظر می رسند تعریف های زیادی داشته ام. من از شامپو، نرم کننده و کرم حالت دهنده استفاده کردم (برای همه موهایم فقط به اندازه نیکل نیاز است!)”

نوع مو: خشک

بدون سولفات: بله

13. شامپو Ouidad Curl Quencher Moisturizing

برای موهای مجعد بهترین آبرسان مو است. به نرمی مو و حفظ الگوی مجعد آنها کمک می‌کنند، این محصول به طور خاص برای نگه داشتن و زیباسازی موهای مجعد تولید شده است.

برای موهای مجعد بهترین آبرسان مو است

مزایا

 • موهای خشک را عمیقا آبرسانی می کند

معایب

 • می تواند انواع موهای ظریف تر را وزن کند

توضیحات:

دختران فرفری می دانند که موخوره می تواند یک همراه ناخواسته دائمی باشد. این شامپو فرها و کلاف های خشک را مرطوب می کند در حالی که درخششی براق و سالم می بخشد به طوری که موخوره به سختی دیده می شود.

امتیاز ستاره اولتا : 4.2/5

یک منتقد Ulta می‌گوید: «هر چه سنم بالاتر می‌رود، موهایم خشک‌تر می‌شود. این محصول تنها محصولی است که من پیدا کرده ام که رطوبت را اضافه می کند، به حفظ رطوبت کمک می کند و از فرهای من محافظت می کند.

نوع مو: خشک

بدون سولفات: خیر

14. شامپو It’s A 10 Miracle Shampoo Plus Keratin

بهترین آبرسان مو برای مرطوب‌سازی عمیق، به موها کمک می‌کنند تا نرم و مرطوب شوند و از خشکی و خستگی مو جلوگیری کند.

بهترین آبرسان مو برای مرطوب‌سازی عمیق

مزایا

 • نرمی و سلامت مو را بهبود می بخشد

معایت

 • می تواند انواع موهای ظریف را احساس چربی کند

توضیحات:

اگر موهای شما به طور مزمن خشک است، این شامپو حاوی کراتین ممکن است محصول قهرمان شما باشد. این به سرعت عمل می کند تا حتی خشک ترین رشته ها را آبرسانی و تقویت کند.

امتیاز ستاره اولتا: 4.3/5

یک منتقد Ulta می گوید: “من روزانه از این استفاده می کنم! آرایشگرم که از آن استفاده می‌کردم، موهایم را سرخ کرد و موهایم احساس می‌شد و افتضاح به نظر می‌رسید. افتادن چپ و راست! این باعث می شود به اندازه کافی اعتماد به نفس داشته باشم تا بیرون بروم.»

نوع مو: خیلی خشک

بدون سولفات: بله


سوالات متداول

بهترین آبرسان مو و شامپوی ضد موخوره باید چه ویژگی داشته باشد؟

بهترین شامپوهای ضد وزی مو بدون سولفات هستند که حاوی مواد مرطوب کننده مانند روغن و گلیسیرین (که ترکیبی مشتق شده از اسیدهای چرب است) هستند. در مورد انواع روغن هایی که هیدراتاسیون کافی را فراهم می کنند، باید شامپوهای ضد موخوره را در نظر بگیرید که حاوی ترکیبی از روغن آرگان، روغن کرچک و روغن جوجوبا هستند. همچنین مهمتر از آن، عوامل مراقبتی که به طور موثر کل سطح فیبر مو را صاف می کنند، برای مبارزه با موخوره ضروری هستند، مانند پلیمرهای حالت دهنده و برخی سیلیکون های سبک.

کسانی که موهای وز دارند باید چه شامپو هایی را استفاده نکنند؟

شامپوهایی که بیش از حد خشک مو را خشک می کنند یا به اندازه کافی حالت‌دهنده نیستند، باید استفاده از آنها خودداری شود، زیرا موخوره را تشدید می‌کنند. بسته به اینکه فرمول آن حاوی مقدار زیادی سولفات باشد، احتمالاً متوجه خواهید شد که آیا شامپو در حال خشک کردن مو است یا خیر. سولفات‌ها، مواد شیمیایی که به‌عنوان عوامل پاک‌کننده عمل می‌کنند، اغلب می‌توانند چربی طبیعی مو را از بین ببرند و تارهای مو را خشک و شکننده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *