نایک

چگونه کفش نایک را تمیز کنیم – در 6 مرحله ساده انجام دهید

نحوه صحیح تمیز کردن کفش نایک

روش تمیز کردن کتونی نایک

تمیز کردن دوره‌ای باعث می‌شود کفش‌ها به بهترین شکل ظاهر اولیه خود را حفظ کنند. در این مطلب از وردیج نحوه تمیز کردن کفش های نایکی بدون آسیب رساندن به آنها را توضیح میدهیم، در ادامه این پست با ما همراه باشید.

وسایل مورد نیاز برای تمیز کردن کفش نایکی

 • مایع ظرفشویی
 • جوش شیرین
 • پاک کن تمیزکننده خانگی (اختیاری)
 • نرم کننده چرم (اختیاری)
 • سرکه سفید (اختیاری)

ابزار لازم برای تمیز کردن کتونی نایک

 • برس کفش
 • مسواک
 • پارچه تمیز نرم
 • برس جیر (اختیاری)

سالم نگه داشتن کفش های اورجینال نایکی بدون تمیز کردن منظم آنها کار سختی است. لحظه‌ای که آن کفش‌های کتانی نو را از جعبه بیرون می آورید و پا میکند، ممکن است جایی که خاک، گل و غیره وجود دارید بپوشید که باعث کثیف شدن کفش میشود.

همچنین برای سالم نگه داشتن کفش کتونی نایکی و استفاده طولانی مدت، مراقبت و نگهداری مناسب از جمله تمیز کردن آنها مهم است. خب بریم سراغ مراحل تمیز کردن کتونی نایکی.

قبل از شروع، داخل کفش ها را با روزنامه مچاله شده پر کنید تا در طول تمیز کردن شکل خود را حفظ کنید. سپس، دست به کار شوید.

این نکات و مراحل گفته شده در ادامه به شما کمک می‌کند تا کفش‌های کتانی – از جمله راحتی، کفش‌های بسکتبال و دویدن – را فقط در چند مرحله ساده و تمیز نگه دارید.

چگونگی تمیز کردن کفش های نایکی – گام به گام

1 . از برس خشک استفاده کنید

چگونه کفش نایک را تمیز کنیم از برس خشک استفاده کنید


با استفاده از یک برس مخصوص کفش که خشک و نرم باشد آسیب نرساند، گل و … را از از روی کفش تمیز کنید، زیره میانی و رویه پاک کنید. اگر برس کفش ندارید هم مشکلی نیست بجای آن از یک مسواک تمیز استفاده کنید به خوبی برای این کار مناسب است.

2 . یک مایع پاک کننده درست کنید

نحوه ساختن مایع تمیز کننده برای کفش نایکی


آب گرم را با مقدار کمی مواد شوینده نرم کننده یا صابون ظرفشویی مخلوط کنید.

برای کفش های سفید و رنگ روشن نیز می توانید با مخلوط کردن مقدار مساوی جوش شیرین و آب خمیر دندان، تمیزکننده موثری بسازید.

توجه: هنگام استفاده از صابون ظرفشویی، مهم است که احتیاط کنید و صابون را با آب زیاد به خوبی رقیق کنید. در برخی مواد، استفاده از صابون ظرفشویی با غلظت بالا می تواند باعث تغییر رنگ یا از بین بردن حالت اولیه و طبیعی مواد کفش کتونی شما شود پس در این مرحله دقت لازم را داشته باشید.

3 . بند ها و بخش پارچه ای کفش را با دست بشویید

تمیز کردن بخش پارچه ای کفش نایک


بند کفش ها را بردارید و مقدار کمی از محلول پاک کننده ای که درست کردید را روی آن ها بمالید. آن ها را با دستان خود ماساژ دهید، بشویید، سپس با یک پارچه نرم خشک کنید.

4 . کف کفش کتونی را بشویید

نحوه شستن کف کفش کتونی نایک


محلول تمیز کننده را روی یک برس نرم، مسواک یا پارچه شستشو بمالید. زیره و کنار کفش را کاملاً تمیز کنید و برای تمیز کردن هر قسمت از کف و کنار زمان صرف کنید با صبر و حوصله انجام دهید. و با پارچه ای نرم خشک کنید بعد از تمیز کردن هر بخش.

توجه: در صورت نیاز به شستن کفی‌ها، ابتدا آن‌ها را بردارید و با محلول تمیز کنید و قبل از قرار دادن دوباره در کفش، به آن‌ها زمان دهید تا خشک شوند.

5 . رویه کفش را بشویید

طریقه تمیز کردن روی کفش نایک


محلول تمیز کننده ای که درست کردید را روی یک برس نرم، مسواک یا پارچه مرطوب بمالید تا رویه کفش را تمیز کنید. برای جلوگیری از آسیب رساندن به کفش، به آرامی و با حوصله روی کفش را تمیز کنید.

هنگامی که از ظاهر و میزان تمیز شدن کتونی نایکی خود راضی بودید، از یک حوله خشک یا پارچه نرم استفاده کنید تا حداکثر رطوبت و کثیفی جا مونده و صابون را از سطح کتونی پاک کنید. اگی هنوز بخشی کثیف مانده در صورت لزوم دوباره تکرار کنید. سعی کنید از خشک کردن روی کفش کتونی با مالش خودداری کنید زیرا می تواند پارچه کفش را فرسوده کند یا تکه های کوچک باقیمانده کثیفی را پخش کند.

6 . خشک کردن هوای آزاد

چگونگی خشک کردن کفش نایک بعد از شستشو


کفش های کتانی را در دمای اتاق با هوا ازاد خشک کنید. همیشه قبل از پوشیدن کفش ها برای تمرین یا فعالیت بعدی، اجازه دهید کاملا خشک شوند. برای بسیاری از کفش ها، حداقل 8 ساعت طول می کشد تا کاملا خشک شوند.

درباره اینکه چگونه کفش نایک را تمیز کنیم را بیشتر بدانید

ملاحظات ویژه تمیز کردن کفش کتونی برای مواد مختلف

پیروی از این مراحل اولیه تمیز کردن به دستیابی به ظاهری تمیز برای یک جفت کفش کتانی کمک می کند، اما پارچه ها و مواد خاصی ممکن است به کمی مراحل اضافی نیاز داشته باشند. در ادامه این پست از وردیج آنچه باید در مورد استفاده از پاک کننده برای انواع مختلف کفش بدانید را توضیح میدهیم.

 1. نحوه تمیز کردن کفش های چرمی

  کفش های کتونی چرمی می توانند به راحتی لکه بردارند، بنابراین مهم است که آنها را مرتباً تمیز کنید. استفاده از برس خشک و محلول نرم کننده، یا نرم کننده چرمی برای از بین بردن لکه ها استفاده کنید. از مالش دادن زیاد کفش ها خودداری کنید، در غیر این صورت ممکن است به چرم آسیب برسانید.
 2. چگونه کفش های جیر را تمیز کنیم

  تمیز کردن جیر بسیار دشوار است. اگر متوجه آثار آب، لک، کثیفی یا لکه شدید، احتمالاً زمان آن رسیده که کفش های جیر خود را تمیز کنید . از این ترفندهای توصیه شده و ابزارهای ویژه برای انجام کار استفاده کنید.

  • از یک برس یا حوله جیر برای پاک کردن زباله های سطحی استفاده کنید، و در همان جهت کار کنید (به جای اینکه در برابر دانه ها قرار بگیرید).
  • از لاستیک جیر یا مداد پاک کن برای مالش هرگونه رد روی سطح کفش استفاده کنید.
  • برای لکه های سرسخت، از پارچه آغشته به سرکه سفید استفاده کنید تا پارچه را در جهت های متناوب بشویید.
 3. نحوه تمیز کردن کفش‌های بافتنی

  کفش‌های نایک فلایکنیت انعطاف‌پذیر و قابلیت تنفس پا را در انواع مختلف کفش‌ها ارائه می‌کنند. برای تمیز کردن صحیح نایک فلایکنیت یا سایر کفش های بافتنی یا مشبک ، محلول آب و نرم کننده بدون مواد شیمیایی ایجاد کنید. بهتر است از سفید کننده یا سایر محصولات تمیز کننده خشن استفاده نکنید، زیرا می توانند به مواد کفش آسیب برسانند.

  از یک برس کفش یا مسواک تمیز برای تمیز کردن با محلول در همان جهت بافتنی استفاده کنید. مایع تمیز کننده را با یک پارچه تمیز پاک کنید، و در صورت لزوم تکرار کنید. در بعد بگذارید کتونی در هوا خشک شوند و از خشک کن دوری کنید زیرا گرمای بیش از حد می تواند به کفش آسیب برساند.

سوالات متداول تمیز کردن کفش کتونی

شستن کفش در ماشین لباسشویی آیا می توانم کفش کتونی را در ماشین لباسشویی بشوییم؟

نایک شستن کفش در ماشین لباسشویی را توصیه نمی کند. شستن صحیح کفش ها با دست بهترین راه برای اطمینان از اینکه در این فرآیند است و به طور تصادفی آسیبی به کتونی نخواهند رسید. مواد ظریف کفش ممکن است در ماشین آسیب ببینند و گرمای خشک کن نیز می تواند به یک جفت کفش آسیب برساند. علاوه بر این، ممکن است با شستن وسایل حجیم مانند کفش های کتانی به ماشین لباسشویی خود آسیب برسانید.

از بین بردن بوی بد کفش با تمیز کردن کفی های کفش

گاهی اوقات ممکن است لازم باشد تنها کفی های کتونی خود را تمیز کنید. برای از بین بردن بوی بد کفش، کفی ها را بردارید و از همان مراحل تمیز کردن قسمت بیرونی کفش خود استفاده کنید. قبل از اینکه دوباره در کفش خود قرار دهید، حتما آنها را با هوای آزاد کاملاً خشک کنید. اگر بو همچنان ادامه داشت ، بهتر است کفی ها را تعویض کنید. کفی های جایگزین در بسیاری از فروشگاه های لوازم ورزشی و کفش موجود است.

اگر کفش‌های من بعد از تمیز کردن هنوز کثیف باشند چه؟

اگر پس از انجام و تکرار مراحل تمیز کردن توصیه شده همچنان کفش ها کثیف به نظر می رسند، ممکن است زمان خرید یک جفت کفش ورزشی جدید فرا رسیده باشد. پس این مطلب چگونه کفش نایک را تمیز کنیم را ذخیره کنید و چند ماه دیگر بعد از کثیف شدن کفشهایتان این مطلب را برای شستن کفش در ماشین لباسشویی و از بین بردن بوی بد کفش بخوانید

هر چند وقت یک بار باید کفش هایم را تمیز کنم ؟

برنامه تمیز کردن بستگی به این دارد که هر چند وقت یکبار کفش را می پوشید و کفش شما چقدر کثیف به نظر می رسد. برای اینکه کفش‌های خود را در بهترین فرم نگه دارید، سعی کنید هر دو هفته یکبار یا هر زمان که کفش‌هایتان کثیف به نظر می‌رسند، آن‌ها را تمیز کنید. تعمیر و نگهداری منظم می تواند به کاهش زمان تمیز کردن کمک کند، و عمر کفش کتونی شما را طولانی تر کند.

کتونی‌های پیشنهادی نایک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *